Podwójna diagnoza: nie chodzi tylko o picie

Czasami pijemy, aby zapomnieć o naszych problemach, lub aby poczuć się zrelaksowanym, aby poczuć się szczęśliwym. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, skąd biorą się te uczucia zdenerwowania lub smutku? Czasami nie potrafimy się otrząsnąć z tych uczuć i samoleczymy się alkoholem. Cóż, może to oznaczać, że w naszym wnętrzu dzieje się coś innego. Posiadanie choroby psychicznej i problemu alkoholowego jest dość powszechne u wielu alkoholików.

Kiedy diagnozuje się u nas chorobę psychiczną i alkoholizm, nazywa się to podwójną diagnozą. To może wiele wyjaśnić, dlaczego czujemy się tak, jak się czujemy i dlaczego pijemy. Powszechnie u niektórych alkoholików diagnozuje się

• Depresja
  • Schizofrenia
  • Zaburzenia dwubiegunowe
  • zespół stresu pourazowego (PTSD)
  • Uogólnione zaburzenie lękowe
  • Zaburzenia paniczne

Ta sytuacja jest jak kura i jajko; nikt nie wie, które z nich przyszło pierwsze. U niektórych osób, choroba psychiczna była obecna i wtedy zaczęli pić, a u innych, picie spowodowało chorobę psychiczną. Tak czy inaczej, może to prowadzić do problemów dla danej osoby. Zajmowanie się tylko chorobą psychiczną lub problemem alkoholowym nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Szukanie leczenia podwójnej diagnozy w centrum odwykowym pomoże zająć się zarówno problemami psychicznymi jak i alkoholizmem w tym samym czasie. W Recovery Connection, doradcy uzależnień będą łączyć się z wysokiej jakości ośrod ka odwyku alkoholowego z najlepszych torów podwójnej diagnozy. Nie musisz radzić sobie z tym sam. Pozwól, aby Recovery Connection pomogło Ci rozpocząć podróż do uzdrowienia.

28 kwietnia 2021