Studenci, alkohol i czerwone kubki Solo

Czy to w małym miasteczku, czy w dużym mieście, alkohol jest obecny na wielu kampusach uniwersyteckich w całym kraju. Wydaje się, że uczestniczenie w imprezach uczelnianych jest rytuałem przejścia, a zawsze popularny czerwony kubek solo wypełniony alkoholową miksturą jest akcesorium z wyboru.

Picie stało się powszechną czynnością na kampusach uniwersyteckich, tak samo jak uczęszczanie na zajęcia. Jednak ten potencjalnie niebezpieczny college pastime może prowadzić studenta w dół ciemne i śmiertelne drogi nadużywania alkoholu i uzależnienia wymagające leczenia w ośrodku odwykowym alkoholu.

Według National Institute of Alcohol Abuse and Alcoholism (NIAAA), czterech na pięciu studentów college'u pije alkohol, a około dwóch z każdych pięciu studentów college'u zgłosiło, że pije w nadmiernych ilościach. Nadmierne picie alkoholu okazało się przyczyną wielu problemów dla studentów. Na Uniwersytecie Cornell, 19-letni student drugiego roku zmarł po tym, jak został poddany torturom przez swoje bractwo. Został zmuszony do picia na umór, aż zemdlał i został odkryty następnego ranka przez pracowników dozoru, niestety było już za późno.

Środki zapobiegawcze, takie jak edukacja alkoholowa i świadomość, są podejmowane na uczelniach w całym kraju. Usługi doradcze, usługi medyczne i grupy wsparcia, takie jak Anonimowi Alkoholicy (AA) są oferowane na kampusach, jednak uczelnie zmagają się z brakiem funduszy i mogą nie być w stanie zapewnić te usługi w pełnym wymiarze godzin dla swoich studentów.

28 kwietnia 2021

Marta

Trzeźwa alkoholiczka