Designerski narkotyk "Smiles" przynosi zniszczenie

Więc czym dokładnie jest Smiles i co robi? Smiles jest częścią rodziny narkotyków 2C, które wywołują efekty psychodeliczne podobne do LSD. Powoduje halucynacje i euforyczne odczucia, które mogą trwać do ośmiu godzin. Można go kupić w tabletkach, bibułkach lub w formie proszku. Narkotyk ten jest niebezpieczny, ponieważ może minąć trochę czasu, zanim poczujesz efekty i możesz pomylić to opóźnienie z niewystarczającą ilością leku. Może to doprowadzić do przedawkowania.

W Minnesocie, 17-letni Elijah Stai zmieszał proszek narkotykowy z czekoladą. Jego czekoladowy przysmak wywołał halucynacje i konwulsje. W końcu przestał oddychać i zmarł. Jeśli chodzi o aktora serialu "Synowie Anarchii" Johnny'ego Lewisa, to rzekomo zabił on swoją 81-letnią gospodynię, a później sam zginął. Chociaż wyniki toksykologii nie są jeszcze dostępne, Lewis miał historię zażywania narkotyków, a "Smiles" jest podejrzany w jego ostatnim szale.

To smutne, że ci młodzi ludzie z tak wielkim potencjałem tracą życie przez ten narkotyk. Rządy lokalne i stanowe próbują wprowadzić zakazy, aby nadążyć za ciągle zmieniającymi się substancjami chemicznymi w tych narkotykach. W międzyczasie, uzależnieni używający Smiles i innych narkotyków designerskich powinni potraktować przedwczesną śmierć Stai i Lewisa jako ostrzeżenie. Przerwać cykl uzależnienia i szukać leczenia na odwyku narkotyków. Twoje życie może zależeć od tego.

28 kwietnia 2021

dr Marek Zubilewicz

Lekarz psychiatra